Kiedy warto iść do dietetyka? Z pewnością na początku naszej przygody z wprowadzaniem zmian w menu. Bardzo często samodzielne majsterkowanie przy zawartości naszego talerza kończy się katastrofą i serią niepożądanych efektów ubocznych, takich jak niesławny efekt jojo oraz problemy ze zdrowiem i samopoczuciem! Regularne konsultacje dietetyczne pozwolą nam osiągnąć wymarzony cel w sposób zdrowy oraz trwały!
Problemy z wagą
Najczęstszym powodem wizyty u dietetyka są nasze problemy z wagą. Siedzący tryb życia, wysoko przetworzona żywność, brak czasu na przygotowywanie zbilansowanych i wartościowych posiłków oraz przede wszystkim brak znajomości podstawowych zasad zdrowego odżywiania sprawiają, że coraz więcej osób skarży się na problemy związane ze wzrostem masy ciała!
Warto jednak pamiętać, że nie tylko nadwaga może być źródłem problemów zdrowotnych oraz kompleksów. Wśród klientów dietetyków dużo jest osób chudych, które z różnych względów nie mogą przybrać na wadze oraz osiągnąć prawidłowej masy ciała, i tylko dobry dietetyk może im pomóc osiągnąć ten cel przy pomocy zdrowej i odpowiednio zrównoważonej diety.
Nietolerancja posiłków
Nietolerancja posiłków to, obok problemów z wagą i niezadowolenia z własnej sylwetki, kolejny częsty powód wizyt u dietetyka. Nietolerancje pokarmowe dotyczą bardzo dużego grona osób, które często z ich powodu muszą zrezygnować z produktów, które przez większość społeczeństwa uważane są za podstawę naszej diety, jak na przykład chleb, jajka, makarony itp.
Samemu jednak trudno określić, co nam szkodzi, a także - co ważne - w sposób rozsądny wyeliminować ten element z naszego jadłospisu. Dietetyk pomoże nam w określeniu potencjalnie szkodliwych pokarmów, a także przygotuje dla nas jadłospis oparty na produktach, które są dobre dla naszego zdrowia i które w pełni zrekompensują nam składniki odżywcze, które musieliśmy wykluczyć z naszej diety.
Złe nawyki odżywiania
Najgorszym wrogiem nie tylko pięknej sylwetki, ale również zdrowia, są złe nawyki żywieniowe. Czym są złe nawyki żywieniowe? Mogą to być rzeczy wyniesione z domu, jak na przykład zbyt obfite, bogate w niezdrowe tłuszcze i puste węglowodany posiłki, czy też nawyki nabyte w trakcie studiów lub samodzielnego, dorosłego życia, kiedy fast foodami zaczynamy zastępować pełnowartościowe posiłki!
Niezdrowych nawyków żywieniowych jest wiele, ale tylko jedno jest pewne - samodzielne pozbycie się ich wymaga ogromnej siły woli oraz wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania! Jeżeli brakuje nam którejkolwiek z tych rzeczy, lepszym wyjściem niż samodzielne wprowadzanie zmian metodą prób i błędów, będzie wizyta u sprawdzonego dietetyka!
Choroby - kolejny powód
Kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić gabinet specjalisty od odżywiania, są choroby. Istnieje sporo schorzeń, które utrudniają schudnięcie, dodatkowo w trakcie kuracji wielu dolegliwości wskazana jest odpowiednio przygotowana dieta. Samodzielnie trudno pamiętać o wszystkich zaleceniach lekarskich, a dobry dietetyk nie tylko sporządzi dla nas odpowiedni jadłospis, ale również zapewni nam odpowiednie wsparcie psychologiczne, dzięki któremu uda się nam osiągnąć zamierzony cel!
Twój komentarz